csen

Jedna po druhé

Hanka Tauchmanová

Hanka Tauchmanová Nejprve studovala zpěv na Konzervatoři v Bratislavě ve třídě Ivici Neshybové, kde absolvovala roku 2006 a v roce 2008 dokončila operetní nástavbu. Teprve v roce 2006 začala hrát na klarinet! Studovala na Pražské konzervatoři ve třídě Ludmily Peterkové a v Bratislavě ve třídě Mateje Kozuba, kde absolvovala roku 2010. V současné době studuje v magisterském programu na HAMU. Koncertovala v Čechách, na Slovensku, v Německu. Aktivně pracuje s dětmi a mládeží, spolupracuje s pěveckými sbory a nadále se věnuje sólovému zpěvu. Působí pedagogicky v Praze v ZUŠ Biskupská. Byla první iniciátorkou vzniku kvarteta. Převzala úlohu organizátorky zkoušek a vedení notového archivu. Chodí na všechny zkoušky a koncerty včas a to i přesto, že nevlastní diář! Plete si pravou a levou stranu, což bývá někdy problém při nástupu na jeviště, kdy obsazuje stojany svých spoluhráček!

Jana Lahodná

Jana Lahodná Laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro 2008 pochází z Prahy. Vystudovala hudební Gymnázium Jana Nerudy (J. Krejčí), Pražskou konzervatoř (L. Peterková, M. Polák) a HAMU v Praze (J. Hlaváč, V. Mareš). Nyní pokračuje v doktorském studiu. Na svém kontě má mnoho zkušeností a úspěchů (stáž na Real Conservatorio Superior de Musica de Madrid, studium v Bostonu, ceny z mezinárodní soutěže v italské Brescii, ze Soutěže Konzervatoří ČR, cena Leoše Janáčka). Sólově vystupovala s Pražskou komorní filharmonií, Pražským komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Jihočeskou filharmonií, Severočeskou filharmonií Teplice. Pravidelně natáčí pro Český Rozhlas. Od roku 2006 je členkou Filharmonie Hradec Králové a v letech 2009 - 2011 byla stážistkou Pražské komorní filharmonie. Více informací na www.janalahodna.cz. Do CC se dostala po velmi náročném konkurzu, který probíhal v kavárně.

Jana Černohouzová

Jana Černohouzová Konzervatoř absolvovala ve třídě Lubomíra Bartoně v Brně, pochází ovšem z Olomouce. Vystudovala pražskou HAMU (Prof. Jiří Hlaváč, Prof. Vlastimil Mareš), kde nyní pokračuje v doktorandském studiu. Zúčastnila se úspěšně několika soutěží (Concertino Praga, 1. cena na Soutěžní přehlídce konzervatoří ČR, soutěž o Stipendium Yamaha, stipendium Českého hudebního fondu). Sólově vystupovala s orchestrem Konzervatoře Brno, s Moravskou filharmonií Olomouc a s Filharmonií Brno. Věnuje se intenzivně soudobé české hudbě. Zúčastnila se kurzů jak v ČR, tak i v zahraničí (např. Žirovnice, Internationale Sommer Akademie Prague/Wien/Budapest, Santander ve Španělsku). Ve víně se nevyzná, protože je ze severní Moravy. Pomalu a jistě buduje kariéru sólo klarinetistky a mimo školu působí jako soukromá učitelka hudby, která ovšem nevyučuje muže.

Věrka Kestřánková

Věrka Kestřánková Konzervatoř navštěvovala v Českých Budějovicích ve třídě Jana Dafčíka, pochází ovšem z Chodové Plané, městečka na divokém českém západě. V současnosti je posluchačkou magisterského studia HAMU v Praze. Sólově vystoupila s Jihočeskou komorní filharmonií a Smíchovskou komorní filharmonií. Pravidelně hostuje v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně, Plzeňské filharmonii a v Orchestru Berg. Vyučovala klarinet na kurzech cyklu "Ti nejlepší" v Klatovech (2010, 2012). Věnuje se intenzivně interpretaci soudobé hudby na klarinet i basklarinet (Stipendistka Nadace Český hudební fond r. 2013). Má široký záběr aktivit, což zahrnuje vedení dechové kapely Chodovarky, taneční kapely FOX Band, zpěv, pedagogickou činnost a aranžování skladeb. Příležitostně se vrací ke průvodcovské činnosti v pivovaru. Dokonale se vyzná ve výrobě piva.

logo
2019 © Cantarina Clarinete
Telefon: +420 777 032 657
Email: info@cantarinaclarinete.cz
Webhosting poskytuje Webhosting poskytuje Český hosting